Jdi na obsah Jdi na menu
 


Vochtlík je menší než kvantlík, ale víc rozveselí

Příspěvky

Mahler Jihlava 2015

25. 6. 2015

Z postranních uliček do parku napochodovalo obrovské množství postav představujících nejen Komenského a další české bratry, ale i třeba řemeslnické spolky, lidi v  krojích, různě maskované děti, vše jsem to ani nebyla schopna postřehnout.

 

Potopa světa

13. 5. 2015

 

Konec masopustu v Mariánských Lázních

22. 2. 2015

Léčebný pobyt v hotelu Vltava v Mariánských Lázních mimo sezonu překonal mé očekávání.

 

Narozeniny a atentát

20. 5. 2014

V roce 1924 se blížily Dádiny desáté narozeniny a dědeček rozhodl: „Oslavíme to společně ve Vídni. Na Vídeň mám ty nejlepší vzpomínky, uvidíte, že se vám tam bude taky líbit.“
 

Fenomén Hlaváček

18. 5. 2014

Nostalgické nálada mistra Blues se mi vrací při vzpomínce na pana Hlaváčka. Tak jak přišel znenadání, tak i odešel.

 

Klaun Mazlíček a kuchařka od Viléma Vrabce

18. 5. 2014

Po dlouhé době jsem otevřela Velkou kuchařku od Viléma Vrabce, potřebovala jsem totiž vyhledat nějaký zajímavý recept na ragú ze srnčího masa. Vhodný recept jsem v té objemné, chytré knize našla, to jsem ostatně předpokládala, protože Vrabcova kuchařka je podle mého názoru nejlepší kniha svého druhu jakou znám a divím se, že už ji nakladatelství nevydávají, je totiž stále aktuální.

 

Jak se stát bezdomovcem

24. 4. 2014

Do práce chodil kolem poledne, často v podroušeném stavu. Chvíli pobyl a zase šel. Nedělal nic, nebyl schopen žádný úkol ani rozpracovat, natož pak dokončit.

 

Dva významní preláti z Pelhřimova

23. 3. 2014

Vaněk a Pauly toho měli mnoho společného. Žili ve stejné době, ve stejné době zemřeli za tragických okolností. Oba měli vřelý vztah k Pelhřimovu, oba byli církevními hodnostáři a to ne jen tak ledajakými, měli titul monsignore. Oba milovali umění, byli zapálení vlastenci, oba se politicky angažovali.

 

Překladatel

25. 11. 2013

V Josefodole se o něm mluvilo jako o překladateli. Proslýchalo se, že za války fungoval přímo na Pražském hradě, překládal z němčiny do češtiny a naopak. Říkejme mu proto Překladatel.

 

Jizerské Hory koncem října 2013

3. 11. 2013